Sierpień 2016

Delegowanie przez polskie firmy opiekunek z Rumunii, Bułgarii i innych państw członkowskich UE do Niemiec

Z badań przeprowadzonych przez działający przy IPP Instytut Zatrudnienia Transgranicznego wynika, że w pierwszym półroczu 2016 polskie firmy wydelegowały do Niemiec ponad 15 tysięcy opiekunek z Rumunii, Bułgarii, Litwy i innych krajów UE.

Na najbliższym Spotkaniu Online Sekcji Opieki IPP, które odbędzie się we czwartek, w dniu 08.09.2016 r. o godzinie 10.30 omówione zostaną zasady, problemy i najnowsza praktyka w zakresie delegowania przez polskie firmy opiekunek z Rumunii, Bułgarii i innych państw członkowskich UE do Niemiec.

Nowa ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług: nowe obowiązki dla firm delegujących

W dniu 17.06.2016 weszła w życie Ustawa o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług. Przewiduje ona dla firm delegujących pracowników do Polski nowe obowiązki o charakterze biurokratycznym.

Firmy delegujące pracowników za granicę poddane są nowym procedurom kontrolnym. Polskie instytucje egzekwują zagraniczne kary wymierzane z tytułu nieprawidłowego delegowania Polaków za granicę. 

Rewolucja dla firm delegujących: cotygodniowe bezpłatne spotkania online z ekspertami n/t prawnych podatkowych i ubezpieczeniowych aspektów delegowania

Z wielką satysfakcją pragniemy Państwa poinformować, że już od ponad roku działa pierwsza w historii delegowania w Europie nowoczesna platforma wymiany wiedzy eksperckiej n/t delegowania w Europie.

Konferencja: Delegowanie w Europie w nowych realiach prawnych

Kraków, 29.09.2016, 
Kraków, Sala Konferencyjna Portalu www.Delegowanie.pl: Hotel CONRAD**** | ul. Josepha Conrada 29

 

Program ramowy:
 
  • Część I. Nowe zasady delegowania (9.00 – 11.00)
  • Część II. Praktyka delegowania – polskie aspekty delegowania; zatrudnianie cudzoziemców w Polsce i ich dalsze delegowanie za granicę: warsztaty dla firm (11.00 – 13.00)
  • Część III. Praktyka delegowania w poszczególnych państwach członkowskich: warsztaty dla firm (13.00 – 15.00)