„To koniec wielkiej ery delegowania w Europie.” – komentuje dla portalu delegowanie.pl Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich i Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood.
Na najbliższym spotkaniu online, które odbędzie się, w piątek 04.03.2016 r. o godzinie 11.00 omówione zostaną wszystkie nadchodzące zmiany i ich konsekwencje dla polskich firm.
- Rewolucyjne zmiany w zakresie pracy tymczasowej w Niemczech.
- Koniec delegowania przez polskie firmy do Niemiec w ramach realizacji umów o dzieło i innych umów o świadczenie usług w dotychczasowej formie.
- Koniec delegowania w dotychczasowej formie w branżach logistycznej, agro, food, opieki i w innych branżach niskokosztowych.
- Pilnie konieczna zmiana formy prawnej działalności.
- Konieczne zakończenie delegowania w dotychczasowym trybie.
- Dyskusja n/t nowych modeli delegowania.
Z uwagi na wagę zmiany, zarząd Izby Pracodawców Polskich umożliwi udział w spotkaniu szerszej niż zwykle liczbie firm.
Pula miejsc została zwiększona do 50 osób. Ze względów logistycznych nie jesteśmy jednak w stanie przyjąć wiekszej liczby firm. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Spotkanie odbywa się w języku polskim. Przyjmowanie uczestników odbywa się całą dobę
www.delegowanie.pl/online .
Bezpośredni kontakt do organizatora:
Robert Grzegorzak: + 48 513 139 309;
Warunkiem uczestnictwa w seminarium online jest posiadanie komputera lub tabletu oraz dostęp do Internetu.
Każda z osób może wziąć udział w takim szkoleniu przebywając we własnym biurze lub domu. – Uczestnicy Seminarium Online oszczędzają czas i pieniądze, które - uczestnicząc w tradycyjnym szkoleniu – tracą na dojazd, przelot, nocleg.
Każdy uczestnik seminarium online może zadawać nieograniczoną ilość pytań podczas szkolenia.
Delegowanie.pl zapewnia uczestnikom anonimowość i dyskrecję – pozostali uczestnicy nie znają tożsamości osób uczestniczących w spotkaniu.
Seminarium Online jest bezpłatne dla wszystkich członków IPP.
Jak się odbywa Seminarium Online?
Przed Seminarium Uczestnik musi wykonać tylko trzy proste kroki:
Krok 2 Uczestnik otrzymuje indywidualny link dostępu.
Krok 3 Na kilka minut przed rozpoczęciem Seminarium Online uczestnik klika na przesłany link - wchodzi w ten sposób do wirtualnej salki konferencyjnej.
Wykład – uczestnicy słuchają wykładu, podczas którego mogą na czacie zadawać pytania do prelegentów. Wszystkie zadane pytania widzą też pozostali uczestnicy.
Prelegenci udzielają głosu uczestnikom, którzy chcą zadać pytanie bezpośrednio.
Po zakończonym wykładzie, prelegenci odpowiadają na wszystkie pytania.
Cennik szkolenia online:
- Członkowie IPP: bezpłatnie
- Członkowie Premium IPP: bezpłatnie
- Pozostałe firmy: 750,00 PLN + VAT
Członkostwo w IPP: miesięczna składka w wysokości 100 EUR.
Dla wszystkich firm, które przystąpią do IPP w 2016 roku:
Spotkania poprowadzi i przekaże informacje z pierwszej ręki osobiście Tomasz Major, który od samego początku procesu przygotowującego zmiany był informowany o zamierzeniach rządu federalnego i polskim firmom prawie dwa lata temu przedstawiał zmiany, które na zawsze zmienią krajobraz delegowania do Niemiec.
„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”. Tomasz Major uczestniczy w wielu spotkaniach i panelach dyskusyjnych z udziałem autorów niemieckich przepisów. Wraz z grupą wybitnych prawników niemieckich stworzył, jako jedyny polskojęzyczny prawnik, nieformalny panel dyskusyjny mający na celu wywieranie wpływu na prawodawstwo w Niemczech i w Europie dotyczące zatrudnienia cudzoziemców i delegowania. W panelu uczestniczą przedstawiciele niemieckiego biznesu, funkcjonariusze państwowi oraz szefowie działów prawnych wiodących organizacji niemieckiego biznesu.
Do Niemiec od wielu lat delegowana jest największa liczba pracowników z Polski. Prawnicy Kancelarii Brighton&Wood obsługują polskie firmy działające na niemieckim rynku od prawie dwudziestu lat. Co roku ponad sto firm działających na rynku niemieckim korzysta z wiedzy i doświadczenia Brighton&Wood. Są wśród nich polskie firmy rodzinne, ale także największe niemieckie koncerny budowlane i przemysłowe oraz międzynarodowe korporacje działające globalnie. Ze wsparcia Izby
Pracodawców Polskich oraz z portalu wiedzy
www.delegowanie.pl korzysta co roku ponad 1700 firm delegujących, w tym ponad 1000 firm operujących na rynku niemieckim. Także nowoczesne firmy outsourcingowe oraz agencje pracy tymczasowej obsługiwane są przez Kancelarię Brighton&Wood. Elitarna grupa firm obsługiwana osobiście przez Tomasza Majora deleguje do Niemiec co roku ponad 90 tysięcy pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.
Izba Pracodawców Polskich od 2013 roku ściśle współpracuje z Bundesverband Mittelständische Wirtschaft (BVMW). Od kwietnia 2015 roku to największe zrzeszenie niemieckiego biznesu posiada swoje biuro w Krakowie i Warszawie. Bundesverband Mittelständische Wirtschaft (BVMW) zrzesza aktualnie ponad 270 tysięcy niemieckich przedsiębiorców. Dają oni zatrudnienie na terenie Niemiec ponad 9 milionom osób. Na terenie Niemiec funkcjonuje ponad 300 biur BVMW. W najważniejszych krajach – partnerach biznesowych Republiki Federalnej Niemiec BVMW posiada własne biura. Od kwietnia 2015 roku funkcjonują dwa nowe biura BVMW w Polsce: w siedzibie Kancelarii Brighton&Wood w Warszawie oraz w budynku Izby Pracodawców Polskich i portalu
www.delegowanie.pl w Krakowie (
www.ipp.org.pl/cbz).
Prawnicy Brighton&Wood komunikują się biegle w języku angielskim, niemieckim, francuskim i niderlandzkim. W tych językach sporządzane są dokumenty, umowy oraz pisma, a także prowadzone są negocjacje.
Od listopada 2015 roku działa w Berlinie biuro Izby Pracodawców Polskich.
W biurze mieści się centrum obsługi polskiego eksportu w Niemczech.
Biuro świadczy nast. wsparcie dla polskich firm delegujących:
- ubieganie się o zezwolenie na pracę tymczasową w Niemczech
- dokumentacja dla polskich firm usługowych i agencji zatrudnienia związana ze świadczeniem usług na terenie Niemiec,
- przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec,
- reprezentant do kontaktu z niemieckim urzędem celnym,
- zakładanie spółek w Niemczech,
- adres do korespondencji w Niemczech,
- niemiecka centrala telefoniczna,
- adres rejestracyjny w Niemczech.
Bezpośredni kontakt do organizatora:
Robert Grzegorzak: + 48 513 139 309;