Opiekunka zawiadamia organy ścigania o fałszowaniu przez pracodawcę lub zleceniodawcę ewidencji czasu pracy

Przypominamy także, że opiekunka ma prawo pozwać polską firmę zarówno przed sądem polskim, jak i przed sądem niemieckim.

Ma też prawo zawiadomić organy ścigania o fałszowaniu przez pracodawcę lub zleceniodawcę ewidencji czasu pracy.

Niemieckie sądy zasądzają regularnie wynagrodzenie wynikające z obowiązujących w Niemczech stawek minimalnych, ignorują przy tym fakt, że zgodnie z polskim prawem opiekunka będąca zleceniobiorcą nie jest objęta minimalną stawką godzinową.

Niemieckie przepisy nakazują ewidencjonowanie czasu pracy opiekunki, nawet, jeżeli opiekunka jest zleceniobiorcą. Wykazywanie w ewidencji innej liczby godzin, niż faktycznie przepracowana przez opiekunkę jest przestępstwem, za które grożą surowe kary.

Problematykę pozywania polskich firm przez opiekunki przed niemieckimi sądami oraz problematykę ewidencjonowania czasu pracy opiekunek delegowanych do Niemiec omówimy na najbliższych bezpłatnych Spotkaniach Online dla Branży Opieki: www.delegowanie.pl/online

Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne dla firm członkowskich IPP.

Pełna lista najbliższych spotkań online znajduje się tutaj: www.delegowanie.pl/online

Najnowsza, zaktualizowana w 2017 r. dokumentacja dla firm działających w branży opieki w Niemczech

Kancelaria Brighton&Wood przekazała Instytutowi Opieki i Sekcji Opieki działającej przy IPP obszerną publikację zawierającą wzory umów i innych dokumentów stosowanych w praktyce delegowania opiekunek do Niemiec. Publikacja jest niezwykle obszerna, zawiera ponad 100 stron umów, regulaminów, oświadczeń i innych standardowych i nietypowych dokumentów wymaganych przez prawo oraz wspierających działalność związaną z delegowaniem opiekunek do Niemiec. Dokumentacja została starannie i przejrzyście oraz uwzględnia stan prawny w Europie po 1.6.2017 r. 

W sporach z administracją (ZUS, PIP, administracja podatkowa) oraz z pracownikami i zleceniobiorcami przed sądami kluczowym orężem firmy delegującej są dokumenty. „Dokumenty w praktyce eksportowej bardzo często kreują rzeczywistość” – mawiają doświadczeni prawnicy. Faktem jest, że dowód z dokumentu jest bardziej wiarygodny, niż dowody ze świadków. Dlatego też należy do sporządzania dokumentów przywiązywać należytą wagę. 

Kancelaria Brighton&Wood przygotowuje kompleksową dokumentacje kontraktową oraz pracowniczą dla firm, które delegują opiekunki do Niemiec. Dokumentacja obejmuje nie tylko umowy, ale także regulaminy, oświadczenia i inne dokumenty towarzyszące. Słynne są na rynku „cyrografy” – oświadczenia znacząco utrudniające pracownikom dochodzenie roszczeń. System umów rekomendowany przez Brighton&Wood pozwala znacząco optymalizować koszty delegowania. Dokumentacja przygotowywana w Brighton&Wood jest wynikiem kilkunastu lat doświadczenia w obsłudze firm delegujących. Dokumentacja jest regularnie aktualizowana i dopasowywana do aktualnych trendów na rynku. 

Dokumentacja jest dostępna na specjalnych warunkach wyłącznie dla członków IPP. Przystąp do IPP i skorzystaj z obszernej dokumentacji. Formularz Członkowski (składka wynosi tylko 100 euro!!!): http://www.ipp.org.pl/standard

Instytut Opieki oraz Sekcja Opieki przy Izbie Pracodawców Polskich dla polskich agencji Opieki

Instytut Opieki oraz Sekcja Opieki działające przy Izbie Pracodawców Polskich monitorują zmiany w prawie i informuje o nich na bieżąco na portalach: www.InsytutOpieki.euwww.PracaCzasowa.euwww.cudzoziemcy.orgwww.delegowanie.pl a także poprzez bezpłatną aplikację na smartfony: 

     Google Play  AppStore   

Sekcja Opieki IPP i działający przy IPP Instytut Opieki są organizacjami niezależnymi od wielkich firm opiekuńczych dominujących na rynku, od dużych agencji pracy oraz od inwestorów finansowych zaangażowanych w biznes opieki. Misją Sekcji Opieki IPP i Instytutu Opieki jest utrzymanie wysokiej zyskowności legalnego delegowania przy jednoczesnym zagwarantowaniu wysokich realnych wynagrodzeń dla personelu delegowanego. IPP i Instytut Opieki wspierają małe i średnie polskie firmy delegujące opiekunki do Niemiec. Przeciętna wielkość firm korzystających ze wsparcia IPP i Instytutu Opieki to firmy obsługujące od 50 do 300 rodzin.

Sekcja Opieki działająca przy IPP jest największą organizacją wspierającą polskie firmy delegujące opiekunki.

Ze wsparcia IPP korzysta co roku ponad 2100 firm zajmujących się transgranicznym i nowoczesnym zatrudnieniem, w tym ponad 300 agencji opieki.

Jako członek IPP masz dostęp do seminariów online, co miesiąc otrzymujesz miesięcznik Delegowanie.pl, korzystasz z rekomendacji IPP dla zagranicznych partnerów-firm niemieckich pośredniczących w pozyskiwaniu zleceń, jesteś członkiem elitarnej organizacji, masz dostęp do sprawdzonej wiedzy eksperckiej n/t delegowania opiekunek do Niemiec i otrzymujesz w prezencie: Komplet 7 komentarzy do przepisów o delegowaniu: www.delegowanie.pl/komentarze – wartość 9.900,00 PLN + VAT lub (do wyboru) Poradnik Delegowanie w 2017 roku: www.delegowanie.pl/2017 - wartość 9.900,00 PLN + VAT.

Formularz członkowski: www.delegowanie.pl/member. Członkowie IPP korzystają także z pozostałych atrakcyjnych serwisów dedykowanych dla firm delegujących opiekunki do Niemiec: www.delegowanie.pl/memberwww.InstytutOpieki.eu

Cotygodniowe bezpłatne Seminaria Online dla firm działających w branży opieki domowej w Niemczech

W/w kwestie omówione zostaną na jednym z najbliższych bezpłatnych Spotkań Online dla firmwww.delegowanie.pl/online

Wszystkie spotkania są otwarte i bezpłatne dla firm członkowskich IPP działających w Sekcji Opieki IPP.

Pełna lista najbliższych spotkań online znajduje się tutaj: www.delegowanie.pl/online

Na spotkaniach prawnicy Brighton&Wood informują o zmianach prawie o delegowaniu, w zakresie zatrudnienia cudzoziemców w Polsce i w zakresie nowoczesnych stosunków zatrudnienia: outsourcingu, pracy tymczasowej, umów cywilnoprawnych, samozatrudnienia, zbiegów tytułów do ubezpieczeń. Uczestnicy dowiadują się o nowym prawie, orzecznictwie, interpretacjach i pomysłach na uelastycznienie zatrudnienia.

Przystąp do IPP i weź aktywny udział w najbliższej sesji Seminariów Online w najbliższy czwartek: www.delegowanie.pl/member

Wszystkie spotkania online Sekcji Opieki IPP prowadzi osobiście Tomasz Major, Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood, Prezes Izby Pracodawców Polskich IPP oraz Prezydent Europejskiej Federacji Pracodawców EEEV.

Tomasz Major to „protoplasta” i „guru” branży, twórca pierwszych, legalnie działających, aktualnie największych i najlepiej zarabiających firm kierujących opiekunki do Niemiec. Kierowana przez Tomasza Majora Kancelaria Brighton&Wood obsługuje aktualnie kilkadziesiąt firm świadczących usługi opieki domowej w Niemczech i kilkanaście firm pośredniczących w pozyskiwaniu kontraktów (rodzin) w Niemczech. „Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”. W branży opieki Tomasz Major słynie nie tylko ze skutecznej obsługi firm, ale także z przepełnionych szczerością i realizmem ocen rynku. To on po raz pierwszy odważył się spojrzeć branży w oczy i wykrzyczał głośne wśród firm i opiekunek „Siedem Grzechów Głównych delegowania opiekunek do Niemiec”.

Warunkiem uczestnictwa w spotkaniach online jest tylko posiadanie komputera lub tabletu oraz dostęp do Internetu. Seminaria Online prowadzone są wyłącznie przez doświadczonych, renomowanych ekspertów w zakresie delegowania. Każda z osób może wziąć udział w takim szkoleniu przebywając we własnym biurze lub domu. – Uczestnicy Seminarium Online oszczędzają czas i pieniądze, które - uczestnicząc w tradycyjnym szkoleniu lub konferencji – tracą na dojazd, przelot, nocleg i na stanie w korkach.

Bezpłatna aplikacja na smartfony dla firm działających w branży opieki domowej w Niemczech

Z wielką satysfakcją pragniemy Państwa poinformować, że od 2016 roku działa pierwsza i jedyna w historii delegowania w Europie aplikacja na smartfony (IOS – iphone, ipad; android – smartfony firm innych niż apple):

   Google Play  AppStore   

Aplikacja dedykowana jest dla firm delegujących i funkcjonuje w języku polskim.

Zawiera ona m.in. bieżące informacje n/t delegowania, nt. zmieniających się przepisów prawa, podatkowych i ubezpieczeniowych. Aplikacja informuje o zasadach poświadczania formularzy A1.

Aplikacja powstała dzięki staraniom i środkom finansowym Izby Pracodawców Polskich IPP, Europejskiej Federacji Pracodawców EEEV i Kancelarii Brighton&Wood. Operatorem aplikacji jest portal Delegowanie.pl.

Aplikacja jest otwarta i bezpłatna dla WSZYSTKICH.

Celem aplikacji jest wspieranie bezpiecznego, legalnego i zyskownego delegowania przez polskie firmy.  

W/w tematyka omówiona zostanie także na najbliższej Konferencji Praktyków Delegowania w Krakowie:

 

Konferencja dla Praktyków
Delegowanie za granicę | Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce | praca tymczasowa i outsourcing w Polsce | Delegowanie opiekunek do Niemiec
Kraków, 21 września 2017 r.
 
  • 9.00-11.00   - Delegowanie za granicę
  • 11.00-13.00 - Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce; praca tymczasowa i outsourcing w Polsce
  • 13.00-15.00 - Delegowanie opiekunek do Niemiec/Entsendung von polnischen Pflegekräften nach Deutschland
  • 15.30-17.00 - Obiad Mistrzów Delegowania
 
Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników Konferencji została ściśle ograniczona do 60 uczestników. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na spotkania online. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.
 
Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 15 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy. 
 
Program szczegółowy Konferencji Praktyków ogłaszany jest na miesiąc przed imprezą. 
 

Partnerem Merytorycznym Portalu RynekDelegowania.pl jest Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (www.delegowanie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich  Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: www.delegowanie.pl/member  

Wszystkie firmy, które przystępują do IPP w lecie 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (www.delegowanie.pl/member) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.