Masz już dość nudnych i teoretycznych konferencji n/t delegowania, zatrudniania cudzoziemców i optymalizacji kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą?

Masz już dość nudnych konferencji?

Znudziły Ci się wynurzenia oderwanych od rzeczywistości biznesowej urzędników ZUS i PIP opowiadających, jak „prawidłowo” delegować i zatrudniać w Polsce cudzoziemców?

Nie chcesz już tracić czasu na wysłuchiwanie „rad” teoretyków i gawędziarzy - europosłów i naukowców, którzy nigdy nie prowadzili własnej firmy?

Przeszkadza Ci siedzenie na konferencji razem ze związkowcami i z urzędnikami, którzy chcą zniszczyć Twoją firmę oraz z naukowcami, którzy potem opiszą Twoje perypetie w swoich rozprawach naukowych i opowiedzą o Tobie za granicą na konferencjach naukowych?

Nie możesz już słuchać nudnych prawników, którzy zaczynają przygodę z delegowaniem i na Twojej skórze chcą się nauczyć, co to jest transgraniczne zatrudnienie? 

Jeżeli na jedno z tych pytań odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś „TAK” – przyjedź w środę, 24 października 2018 r. do Krakowa i weź udział w Konferencji dla Praktyków. 

Jeżeli na przynajmniej trzy z tych pięciu pytań odpowiedziałaś lub odpowiedziałeś „TAK”, przystąp do IPP – największej organizacji wspierającej firmy delegujące, firmy zatrudniające cudzoziemców w Polsce i wysyłające ich za granicę, a także agencje zatrudnienia, firmy outsourcingowe i agencje delegujące opiekunki do Niemiec. 

Jeżeli jesteś członkiem jednej z organizacji współpracujących ze związkami zawodowymi i z urzędnikami i czujesz się w tej organizacji niekomfortowo, jest Ci „duszno” i chcesz coś zmienić, przyjedź na Konferencję do Krakowa i otrzymasz specjalny prezent! 

Jeżeli Twoja firma korzysta z usług niedoświadczonych doradców i prawników i widzisz, że Twoja konkurencja działa sprawniej i lepiej zarabia oraz rozwija się intensywniej, nie trać czasu: otwórz się na nowe modele zatrudnienia, na nową dokumentację. Na konferencji w Krakowie dowiesz się, jak delegować legalnie i zyskownie. 

Szkolimy i doradzamy firmom od 20 lat! Już ponad trzy tysiące podmiotów skorzystało z naszej pomocy. Kilkadziesiąt firm zatrudniających cudzoziemców i delegujących za granicę obsługujemy na stałe od 20 lat! Z naszych usług korzystają największe firmy przemysłowe, budowlane oraz największe światowe agencje pracy tymczasowej i firmy outsourcingowe. Obsługujemy co roku ponad tysiąc firm rodzinnych. Każda firma otrzymuje od nas dedykowane i zindywidualizowane wsparcie dopasowane do jej wielkości i branży, w której działa.

Tematyka delegowania pracowników za granicę, zatrudniania cudzoziemców w Polsce oraz optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem (praca tymczasowa, outsourcing, umowy cywilnoprawne, zbiegi tytułów do ubezpieczeń etc.) omówione zostaną szczegółowo na najbliższej Konferencji dla Praktyków, która odbędzie się w Krakowie 24.10.2018 r.

Ze względu na praktyczny charakter spotkań liczba uczestników Konferencji została ściśle ograniczona do 60 uczestników. Miejsca gwarantowane dla członków IPP są dostępne dla firm, które zgłoszą się w ciągu 5 dni od ukazania się niniejszego zaproszenia. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Z uwagi na praktyczny i techniczny charakter spotkania oraz na ograniczoną liczbę miejsc prosimy przedstawicieli instytucji państwowych, samorządowych, uczelni, organizacji pracodawców, a także kancelarii prawnych i podatkowych o niezgłaszanie się na Konferencję. Adwokatów, radców prawnych i doradców podatkowych zapraszamy na specjalistyczne szkolenia dedykowane dla wolnych zawodów.

Formuła spotkań organizowanych przez Izbę Pracodawców Polskich i portal Delegowanie.pl nie zmieniła się od 15 lat: na spotkania nie są zapraszani ani urzędnicy szkodzący polskim firmom, ani teoretyzujący naukowcy proponujący rozwiązania nierentowne, niebiznesowe i nierealne, ani prawnicy, którzy rozpoczynają przygodę z delegowaniem i na skórze firm delegujących uczą się transgranicznego zatrudnienia. Pozwala to na swobodną wymianę doświadczeń bez obawy, że urzędnicy będą przysłuchiwali się dywagacjom przedstawicieli firm, a naukowcy na łamach prasy bulwarowej i w innych mediach komentowali niepoprawne ich zdaniem praktyki. Spotkania mają charakter praktycznych warsztatów w wąskim gronie, podczas których omawiane są konkretne rozwiązania dla firm. Doświadczeni praktycy omawiają konkretne przypadki rozstrzygane przez sądy oraz praktykę poszczególnych instytucji polskich i zagranicznych. Uczestnicy spotkań zabierają ze sobą konkretne rozwiązania dla firm i odpowiedzi na liczne pytania, które ich nurtują w codziennej pracy.

Tematyka Konferencji opracowana została w formie obszernego Kompendium dla firm: www.OptymalneZatrudnienie.pl/kompendium

Na ponad 3600 stronach autorzy – wybitni praktycy obsługujący od prawie dwóch dekad polskie i zagraniczne firmy delegujące pracowników za granicę oraz zatrudniające cudzoziemców w Polsce – prezentują w sposób systematyczny, przejrzysty i przystępny biznesowe, prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe aspekty związane z nowoczesnym i optymalnym zatrudnieniem w Polsce i za granicą. Autorzy poświęcili wyjątkowo dużo miejsca optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem. Tomasz Major wraz z całym swoim zespołem w mistrzowski sposób przybliżają czytelnikowi tę arcytrudną i złożoną materię. Poradniki zawierają multum przykładów, komentarzy oraz orzecznictwo. Jest to obowiązkowa lektura dla każdego, kto zajmuje się nowoczesnym zatrudnieniem i optymalizacją kosztów zatrudnienia. Dla księgowych, kadrowych, pracowników działów płac, a także dla doradców podatkowych, adwokatów i radców prawnych poradnik niniejszy jest narzędziem, z którego korzystać należy w codziennej pracy. To imponujące dzieło - efekt zespołowej pracy całego teamu Kancelarii Brighton&Wood - jest prawdziwą kopalnią wiedzy – Biblią Optymalnego Zatrudniania. To najszersza i jedyna na rynku tak kompleksowa publikacja na ten temat: www.OptymalneZatrudnienie.pl/kompendium Książki dostępne są bezpłatnie dla członków IPP (www.ipp.org.pl/standard).

W/w temat poruszymy na jednym z najbliższych bezpłatnych seminariów online: www.delegowanie.pl/online 

Bezpłatne seminaria online dla firm członkowskich IPP (w każdy czwartek 8 bezpłatnych spotkań tematycznych!) – sprawdź programy najbliższych seminariów online!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ TERAZ!!! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA DO 25!!!: www.delegowanie.pl/online

Bezpłatne Publikacje dla członków IPPhttp://delegowanie.pl/ksiazki_i_ebooki_nt_delegowania_pracownikow

Hotline Kontrola za granicą/Kontrola w Polscehttp://delegowanie.pl/konsultacja-online

Dokumentacja dla firm działających transgranicznie i dla firm zatrudniających w Polsce cudzoziemcówhttp://delegowanie.pl/swiety-graal-delegowania-dokumentacja

Przystąp do IPP, wymieniaj się doświadczeniami i korzystaj z dostępu do eksperckiej wiedzy (składka członkowska to tylko 100 euro): www.delegowanie.pl/member  

Formularz kontaktowy do Kancelarii Brighton&Wood (konsultacje, stała obsługa, reprezentowanie w postępowaniach kontrolnych)www.BrightonWood.com

w/w zagadnienia przedyskutowane zostaną podczas najbliższej Konferencji dla Praktyków:

Konferencja Praktyków Delegowania 24.10.2018

Konferencja dla Praktyków Delegowania: Część II 
11.00-13.00 Delegowanie pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych za granicę
[Formularze A1, ubezpieczenia społeczne, podatki, dokumentacja i wymogi administracyjne, kontrole w Polsce i za granicą, optymalizacja kosztów, zwiększanie zyskowności delegowania, specyfika delegowania do poszczególnych państw, nowelizacja europejskich przepisów o delegowaniu – jak przygotować firmę delegującą do zmian]

Zagadnienia omawiane w tym module konferencji zostały szczegółowo opisane w książce: Tomasz Major (red.), „Delegowanie”, 750 stron: http://delegowanie.pl/sklep/delegowanie-2017.html ”. Książka jest bezpłatna dla firm przystępujących do IPP przed konferencją. Formularz członkowski i zasady korzystania z bezpłatnych publikacji: http://delegowanie.pl/zostan-czlonkiem-ipp  
 
  • Formularze A1
    Bez formularzy A1 delegowanie nie ma sensu ekonomicznego. Uzyskanie A1 i jego utrzymanie to dla każdej firmy sprawa priorytetowa. Podczas konferencji prawnicy z wiodącej kancelarii obsługującej od ponad 20 lat w Polsce i w całej UE polskie firmy w zakresie delegowania omówią z uczestnikami m.in. nast. kwestie:
      • Zdolność firmy do delegowania – kto może delegować?
      • Zdolność pracownika do bycia delegowanym? – jakie warunki musi spełnić pracownik, by jego pracodawca mógł go wysłać za granicę?
      • Zasady poświadczania formularzy A1 z art. 12 – najnowsza praktyka, orzecznictwo i planowane zmiany
      • Zasady poświadczania formularzy A1 z art. 13 – najnowsza praktyka i orzecznictwo i planowane zmiany
      • Krytyczne pojęcia z zakresu poświadczania formularzy A1: marginalność, zastępstwo, pozorność, fikcyjna działalność krajowa, działalność krajowa w praktyce ZUS i orzecznictwie sądów
      • dokumentowanie działalności krajowej dla celów poświadczania A1 i dla celów udowodnienia zagranicznym inspektorom zdolności do delegowania;
      • dokumentowanie zdolności pracownika do bycia delegowanym;
      • A1 z art. 13: praktyczne aspekty i dokumentacja
      • A1 bez działalności krajowej? A1 przy znikomej działalności krajowej?
      • A1 a zdolność do delegowania: kiedy firma posiadająca A1 nie może delegować?
      • Odmowa poświadczenia A1
      • Zastępstwo: ograniczenie delegowania w sektorach stacjonarnych
      • Uchylenie poświadczonych A1 z mocą wsteczną
      • Kontrole prowadzone przez ZUS z własnej inicjatywy i z inicjatywy zagranicznych instytucji kontrolujących;
      • Przesłuchania pracowników delegowanych przez ZUS: lista pytań inspektorów ZUS
      • Konsekwencje (w kraju i za granicą) niepoświadczenia lub anulowania z mocą wsteczną formularzy A1
      • Jak uniknąć anulowania formularzy A1
    • Podstawa wymiaru składek pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych za granicę
      Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne ma wpływ nie tylko na zyskowność delegowania, ale także na realnie wypłacane wynagrodzenie netto dla pracowników.
      Na najbliższej konferencji omówione zostaną m.in. nast. aspekty ubezpieczeniowe delegowania:
      • Podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych delegowanych za granicę,
      • Kwatery, przejazdy i inne świadczenia rzeczowe oraz ich ekwiwalenty a oskładkowanie,
      • Diety: kiedy mamy do czynienia z podróżą służbową, a kiedy z oddelegowaniem?
      • Diety a zagraniczne minimalne warunki zatrudnienia
      • Jak zoptymalizować koszty pozapłacowe personelu delegowanego?
      • Praktyka kontrolna ZUS i najnowsze orzecznictwo sądowe  
    • Podatkowe aspekty delegowania
      Podczas konferencji omówione zostaną najważniejsze aspekty podatkowe delegowania:
      • Zakłady podatkowe polskich firm za granicą
      • budowlany zakład podatkowy
        • Zasada zliczania okresu 12 miesięcznej budowy
        • Budowy powiązane ze sobą
        • Rotacja wykonawców a budowlany zakład podatkowy
        • Podział kontraktu na części a budowlany zakład podatkowy
      • Przedstawiciel za granicą jako zakład podatkowy
      • Zasada 183 dni i opodatkowanie wynagrodzeń pracowników delegowanych
        • Zasady liczenia 183 dni
        • okres 12 miesięcy a okres roku
        • opodatkowanie pracowników tymczasowych delegowanych
        • podwójne opodatkowanie (i jego unikanie) zleceniobiorców delegowanych
        • praktyka polskich i zagranicznych organów kontrolnych i orzecznictwo
        • korekta z mocą wsteczną: konsekwencje w Polsce i za granicą
      • wynagrodzenie netto czy brutto w umowie? Gwarancja wynagrodzeń netto dla personelu delegowanego.
      • Jak zapewnić wysokie wynagrodzenia netto pracownikom delegowanym, czyli: tajniki optymalizacji, albo: świadoma polityka w zakresie wynagrodzeń jako sposób na skuteczne rekrutacje
    • Kontrole w firmach delegujących
      Podczas konferencji omówione zostaną strategie na wypadek kontroli w kraju i za granicą.
    • Zmiany przepisów europejskich o delegowaniu
      Przyjęta w połowie 2018 roku Dyrektywa przewiduje m.in. zwiększenie w większości przypadków kosztów delegowania o kilkadziesiąt procent, ograniczenie delegowania zasadniczo do 12 miesięcy, de facto zakaz delegowania w branżach stacjonarnych (produkcja, logistyka, opieka i inne branże, w których usługi wykonywane są przez wiele miesięcy/lat w tym samym miejscu); kategoryczny zakaz delegowania przez firmy nie prowadzące znaczącej działalności krajowej zgodnej z działalnością eksportową; kategoryczny zakaz delegowania pracowników, którzy na terenie Polski nie świadczą zazwyczaj pracy; nowe restrykcje i uciążliwe oraz kosztowne wymogi formalne, którym będą musieli sprostać polscy przedsiębiorcy. Odpowiednie zmiany zostaną niebawem wprowadzone do przepisów dot. A1. Większość polskich firm delegujących nie uzyska już formularzy A1 i nie będzie mogła delegować pracowników za granicę. Nowe przepisy przyjęte w połowie 2018 roku przewidują m.in. szerokie badanie przez zagraniczne instytucje i przez ZUS zdolności firmy do delegowania oraz zdolności pracowników do bycia delegowanymi, a także - w zakresie art. 13 („delegowanie na dwa kraje”) - przewiduje się konieczność prowadzenia znaczącej działalności na terenie Polski. Nowe zasady przewidziane są także w sferze poświadczania formularzy A1 z art. 13 (praca w kilku krajach) dla obywateli krajów trzecich. W planowanych kolejnych nowych przepisach zakłada się ograniczoną ważność dokumentu A1, ekspresowe weryfikowanie i uchylanie poświadczonych formularzy A1 przez ZUS i przez zagraniczne instytucje, a także automatyczną i błyskawiczną egzekucję zagranicznych składek przez ZUS. Po wejściu w życie nowych przepisów znacząco wzrosną wynagrodzenia pracowników delegowanych. Polskie firmy będą obciążone wyższymi kosztami z tytułu innych należności przysługujących zgodnie z przepisami krajów, do których delegowani są pracownicy. Delegowanie długoterminowe (powyżej 12 miesięcy) oraz delegowanie stacjonarne (logistyka, produkcja, żywność etc.), przy którym występuje zastępstwo, będzie de facto zabronione. Te i wszystkie inne zmiany zostaną obszernie przedyskutowane z uczestnikami szkolenia. Dla polskich firm rozpoczęło się odliczanie: Dyrektywa stanowi wyraźnie, że zastosowanie będzie miała od połowy 2020 roku. Na spotkaniu Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich oraz Partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood - jeden z niewielu europejskich prawników krytycznie opiniujących dla Komisji Europejskiej projekt dyrektywy, przedstawi firmom praktyczne i konkretne kroki, jakie należy podjąć w związku z nowymi przepisami. Nowe przepisy to nie tylko zagrożenie, ale przede wszystkim szansa dla dobrze zorganizowanych firm na przejęcie rynku od konkurencji, która nie nadąży za zmianami.
    • Dokumentacja: Święty Graal Delegowania.
      Podczas najbliższej konferencji omówione zostaną kluczowe dla firm aspekty związane ze sporządzaniem dokumentacji dla pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych za granicę.
      Prezentacja dokumentacji dla pracowników, zleceniobiorców i pracowników tymczasowych delegowanych za granicę. 
    • Specyfika delegowania do wybranych państw: Niemcy, Belgia, Francja, oraz inne kraje
      Referenci omawiają z uczestnikami najnowsze regulacje i praktykę delegowania do poszczególnych krajów. Skuteczne dochodzenie należności od niesolidnych kontrahentów w Polsce i za granicą   
      • Specyfika delegowania do Niemiec
        • Omówienie zmian w przepisach, które weszły w życie w kwietniu 2017 roku i które wchodzą w życie w 2018 roku
        • Obligatoryjne dla polskich firm meldunki i notyfikacje
        • Minimalne stawki wynagrodzeń
        • Czas pracy
        • Praca w weekend
        • Praca w nocy
        • Obligatoryjna kasa urlopowa w budownictwie
        • Opodatkowanie polskiej firmy działającej w Niemczech
        • Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Niemiec
        • Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Niemiec
        • Warunki świadczenia usług pracy tymczasowej w Niemczech
        • Zezwolenie na użyczanie pracowników do Niemiec
        • Kontrole w polskich firmach delegujących do Niemiec – obsługa polskich firm działających w Niemczech przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
        • Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Niemiec, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Berlinie.
        • Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do Niemiec
        • Dokumentacja dla firm działających w Niemczech
        • Kalkulacje porównawcze: delegowanie do Niemiec/zatrudnienie w niemieckiej firmie.
        • Niemiecki oddział polskiej spółki: kiedy warto?
        • Realizacja kontraktów przez niemiecką spółkę: kiedy trzeba? kiedy warto?
        • Niemiecka spółka dla celów akwizycyjnych.
        • Niemiecka spółka jako metoda skutecznego zabezpieczenia emerytalnego i zdrowotnego właściciela i jego bliskich.
        • Porównanie kosztów płacowych i pozapłacowych: realizacja umowy o dzieło – praca tymczasowa – bezpośrednie zatrudnienie w Niemczech.
        • Zakładanie spółki w Niemczech i zakładanie oddziału polskiej spółki w Niemczech – wsparcie berlińskiego biura IPP 
        • Specyfika delegowania do Belgii
          • Notyfikacja LIMOSA
          • Notyfikacja Check-in-at work
          • Minimalne stawki wynagrodzeń
          • Czas pracy
          • Praca w weekend
          • Praca w nocy
          • Obowiązkowe składki na PDOK/OPOC - jak ich uniknąć
          • Dodatki żywieniowe – jak ich uniknąć
          • Opodatkowanie polskiej firmy działającej w Belgii
          • Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Belgii
          • Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Belgii
          • Kontrole w polskich firmach delegujących do Belgii – obsługa polskich firm działających w Belgii przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
          • Platformy, Aplikacje i Systemy służące eliminacji polskich firm działających w Belgii: walka o polskiego pracownika; przejmowanie pracowników przez belgijskie firmy ich polskie spółki-córki, obciążanie polskich firm nadzwyczajnymi opłatami.
          • Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Belgii, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Belgii: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Brukseli.
          • Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do Belgii
          • Dokumentacja dla firm działających w Belgii
        • Specyfika delegowania do Francji
          • Notyfikacje
          • Karta tożsamości zawodowej
          • Minimalne stawki wynagrodzeń
          • Czas pracy
          • Praca w weekend
          • Praca w nocy
          • Obligatoryjne kasy urlopowe (caisse de congés payés des salariés des entreprises de bâtiment ou de travaux publics) – jak uniknąć konieczności płacenia składek we Francji
          • Opodatkowanie polskiej firmy działającej we Francji
          • Opodatkowanie pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców delegowanych do Francji
          • Podwykonawstwo a praca tymczasowa na terenie Francji
          • Warunki świadczenia usług pracy tymczasowej we Francji
          • Kontrole w polskich firmach delegujących do Francji – obsługa polskich firm działających we Francji przez Kancelarię Brighton&Wood, przez Global Employment Strategy Consultants oraz sieć kancelarii partnerskich;
          • Platformy, Aplikacje i Systemy służące eliminacji polskich firm działających we Francji: walka o polskiego pracownika; przejmowanie pracowników przez francuskie firmy ich polskie spółki-córki, obciążanie polskich firm nadzwyczajnymi opłatami.
          • Obowiązkowy przedstawiciel polskiej firmy na terenie Francji, obligatoryjne przechowywanie dokumentów na terenie Francji: realizacja obowiązków przez Biuro IPP w Nantes.
          • Obligatoryjna gwarancja dla polskich firm działających we Francji (la garantie financiere prévu a l’article L. 1251-50 du code du travail)
          • Obligatoryjne ubezpieczenie dla polskich firm działających we Francji (l’assurance décennale pour les entreprises du BTP)
          • Optymalizacja kosztów związanych z delegowaniem personelu do FrancjiDokumentacja dla firm działających we Francji
        • Specyfika delegowania do innych krajów UE i EOG 

 ZAPISZ SIĘ NA SEMINARIUM  

Konferencja dla Praktyków Delegowania: Część III
13.00-15.00 Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce i ich dalsze delegowanie do innych krajów UE; optymalizacja kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą w 2018 roku

Zagadnienia omawiane w tym module konferencji zostały szczegółowo opisane w książkach:
Tomasz Major (red.), „Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce”, 800 stron: http://delegowanie.pl/sklep/zatrudnianie-cudzoziemcow-w-polsce.html.
Tomasz Major (red.), „Praca tymczasowa, outsourcing i elastyczne stosunki zatrudnienia w Polsce”, 600 stron: http://delegowanie.pl/praca-tymczasowa-outsourcing-i-elastyczne-stosunki-zatrudnienia-w-polsce
Książki są bezpłatne dla firm przystępujących do IPP przed konferencją. Formularz członkowski i zasady korzystania z bezpłatnych publikacji: http://delegowanie.pl/zostan-czlonkiem-ipp  
  • Nowe modele działania, nowe modele zatrudnienia, nowe problemy w praktyce…
  • Zatrudnianie cudzoziemców w Polsce, delegowanie cudzoziemców do Polski i ich dalsze delegowanie do innych krajów UE
    • Dwa zasadnicze modele w zakresie zatrudniania cudzoziemców w Polsce
    • Bezpośrednie zatrudnienie w polskiej firmie
    • Legalizacja zatrudnienia
      • Opodatkowanie wynagrodzenia
      • Składki na ubezpieczenia społeczne
      • Umowa z cudzoziemcem?
    • Zatrudnienie w zagranicznej firmie, która na zlecenie polskiej spółki będzie realizowała usługę na terenie Polski i w ramach realizacji tej usługi zatrudni cudzoziemców
      • Podatek od wynagrodzeń
      • Ubezpieczenia społeczne?
    • Legalizacja pracy cudzoziemców
      • Procedura uzyskiwania zezwolenia na pracę
      • Analiza rynku pracy
    • Odmowa wydania zezwolenia i cofnięcie wydanego zezwolenia
    • Nowe źródła pozyskiwania pracowników – nowe przepisy: Filipiny, Wietnam, Nepal, inne kraje
    • Praca bez zezwolenia i szczególne zasady zatrudniania cudzoziemców z krajów ościennych
    • Praca bez zezwolenia
    • Dalsze delegowanie cudzoziemców spoza UE zatrudnionych w polskich firmach – do innych państw członkowskich UE
    • Opodatkowanie delegowania cudzoziemców
    • Opodatkowanie zagranicznego zleceniobiorcy zatrudnionego w Polsce i delegowanego za granicę
    • Ubezpieczenia społeczne i ubezpieczenie zdrowotne oraz zasady opłacania i rozliczania składek za cudzoziemców pracujących w Polsce
    • Formularze A1 dla cudzoziemców spoza UE
    • Formularze A1 dla cudzoziemców z UE zatrudnionych i delegowanych przez polskie firmy
    • Delegowanie cudzoziemców do Polski w świetle przepisów ustawy o delegowaniu pracowników w ramach świadczenia usług
      • Obowiązki administracyjne
      • Minimalne warunki zatrudnienia
      • Odpowiedzialność polskiego zleceniodawcy 
  • Praca tymczasowa, outsourcing i inne modele transferu personelu miedzy przedsiębiorcami; optymalizacje w zakresie kosztów zatrudnienia w Polsce i za granicą – dyskusja praktyków z … praktykami
    • Praca tymczasowa w Polsce i za granicą – praktyczne uwagi
    • Kierowanie do pracy za granicą u pracodawców zagranicznych przez agencje zatrudnienia
    • Outsourcing pracowniczy w prawie i praktyce – alternatywa dla pracy tymczasowej
      • Czym charakteryzuje się outsourcing?
      • Dlaczego outsourcing jest atrakcyjny?
      • Praca tymczasowa a outsourcing (różnice)
      • Kluczowe pojęcie: podległość służbowa
      • Przejęcie zakładu pracy w rozumieniu art. 23[1] Kodeksu pracy a outsourcing pracowniczy
      • Problemy prawne i nadużycia związane z outsourcingiem
      • Geneza zjawiska nieprawidłowego outsourcingu
      • Orzecznictwo dotyczące nadużyć związanych z outsourcingiem
      • Outsourcing pracowniczy – stanowisko inspekcji pracy i orzecznictwo sądowe
      • Zmiany w przepisach od 2018 r.: koniec outsourcingu?
    • Umowy cywilnoprawne w prawie i w praktyce – elastyczna alternatywa dla umów o pracę
      • Cel zawierania umów cywilnoprawnych
      • Umowa zlecenia
      • Umowa zlecenia w prawie polskim
        • Praktyczne aspekty zawierania i wykonywania umów zlecenia
      • Niezdolność do wykonywania zlecenia
      • Wypowiedzenie natychmiastowe umowy zlecenia: standard przewidziany przez ustawodawcę
      • Praktyczne aspekty wypowiadania i rozwiązywania umów zlecenia
      • Przedawnienie roszczeń z umowy zlecenia
      • BHP zleceniobiorcy
      • Badania lekarskie zleceniobiorcy
      • Umowa zlecenia a umowa o pracę
      • Umowa o dzieło
    • Zbiegi tytułów do ubezpieczeń – najbardziej popularna metoda optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem
      • Zbieg umowy o pracę z umową zlecenia z dwoma różnymi podmiotami
      • Zbieg umowy o pracę z umową zlecenia z tym samym podmiotem
      • Kilka zleceń
      • Dwa zlecenia jednocześnie – stanowisko ZUS
      • Umowa zlecenie i samozatrudnienie
    • Świadczenia w naturze i inne świadczenia pieniężne – jako metoda optymalizacji kosztów związanych z zatrudnieniem
      • Wyłączenia z podstawy wymiaru składek na ubezpieczenia społeczne
      • Świadczenia w naturze i ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
        • Diety i inne należności z tytułu podróży służbowej pracownika
        • Wyłączenie równowartości diety
        • Zakwaterowanie pracowników
      • Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego
      • Orzecznictwo NSA
      • Interpretacje organów skarbowych
      • Orzeczenie Sądu Najwyższego – kwatery należy oskładkować
        • Dojazdy do pracy
        • Dojazdy do pracy pracowników (tymczasowych) finansowane przez kontrahenta (pracodawcę użytkownika)
        • Dodatek narzędziowy
        • Ekwiwalent za pranie i używanie odzieży roboczej oraz obuwia
        • Wyżywienie pracowników
        • Dodatki za rozłąkę
      • Świadczenia w naturze i ekwiwalenty wypłacane zleceniobiorcom
        • Podróże „służbowe” zleceniobiorców
        • Odliczanie równowartości diet za zleceniobiorców delegowanych za granicę
        • Dodatek za rozłąkę dla zleceniobiorców
        • Ekwiwalent narzędziowy wypłacany zleceniobiorcom
        • Ekwiwalenty za odzież i pranie dla zleceniobiorców
      • Wyłączenia z podstawy opodatkowania
      • Świadczenia w naturze oraz ich ekwiwalenty wypłacane pracownikom
        • Ulga 30% diet
        • Diety z tytułu podróży służbowych
        • Dodatek za rozłąkę
        • Zakwaterowanie pracowników i dojazd do pracy za granicę
        • Ekwiwalent narzędziowy
        • Świadczenia tytułu używania i prania odzieży roboczej
        • Świadczenia wypłacane zleceniobiorcom
        • Ulga w wysokości 30% diet za dni pobytu za granicą
        • Diety z tytułu podróży zleceniobiorców
        • Ekwiwalenty narzędziowe wypłacane zleceniobiorcom
        • Zapewnienie odzieży roboczej zleceniobiorcom
        • Ekwiwalent za pranie odzieży roboczej zleceniobiorców
    • Skuteczne i szybkie dochodzenie należności od kontrahentów przez agencje pracy tymczasowej oraz przez firmy outsourcingowe 

 ZAPISZ SIĘ NA SEMINARIUM 

Konferencji Praktyków Delegowania: Część I
9.00-11.00 Biznes przyszłości, czyli: Delegowanie opiekunek polskich i ukraińskich do Niemiec oraz zatrudnianie opiekunek polskich i ukraińskich w Niemczech
prawo | podatki | formularze A1 | składki socjalne | optymalizacje | kalkulacje | dopuszczalne modele działania

Zagadnienia omawiane w tym module konferencji zostały szczegółowo opisane w książce: Tomasz Major (red.), „Delegowanie Opiekunek do Niemiec, 2018”, 600 stron: http://delegowanie.pl/sklep/delegowanie-opiekunek-do-niemiecentsendung-v.... Książka jest bezpłatna dla firm przystępujących do IPP przed konferencją. Formularz członkowski i zasady korzystania z bezpłatnych publikacji: http://delegowanie.pl/zostan-czlonkiem-ipp

  • Wprowadzenie
    • Rynek opieki w Niemczech z punktu widzenia polskich agencji opieki
    • Ograniczenia w zakresie dostępu do opiekunek w przyszłości
    • Węzeł gordyjski czyli prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe aspekty delegowania opiekunek do Niemiec
    • Siedem Grzechów Delegowania Opiekunek do Niemiec
    • Nowe przepisy o delegowaniu w Europie i ich wpływ na działalność polskich firm w branży opieki
    • Pracownicy z Ukrainy i innych krajów jako alternatywa dla roszczeniowych i coraz mniej dostępnych opiekunek z Polski?
  • Modele działania polskich agencji opieki na terenie Niemiec:
    • Opiekunka jako pracownik delegowany do Niemiec przez polską agencję opieki
    • Opiekunka jako zleceniobiorca delegowany do Niemiec przez polską agencję opieki
    • Opiekunka jako pracownik tymczasowy delegowany do Niemiec przez polską agencję opieki
    • Umowa o pracę czy umowa zlecenia?
    • Niemieckie modele zatrudnienia polskich opiekunek
      • Zatrudnienie polskiej opiekunki bezpośrednio u rodziny niemieckiej
      • Zatrudnienie polskiej opiekunki w niemieckiej agencji opieki
      • Minijob
      • Samozatrudnienie
  • Czas pracy opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Kodeksowe (KP) zasady ustalania czasu pracy opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Imperatywne (bezwzględnie obowiązujące) niemieckie przepisy o czasie pracy opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Ustalanie czasu pracy opiekunek zatrudnionych w oparciu o umowy zlecenia
  • Wynagrodzenie opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Kodeksowe (KP) zasady ustalania wynagrodzenia opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Niemieckie przepisy o wynagrodzeniu opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Ustalanie wynagrodzenia opiekunek zatrudnionych w oparciu o umowy zlecenia
  • Prawo do urlopu opiekunki delegowanej do Niemiec
    • Kodeksowe (KP) zasady ustalania prawa do urlopu opiekunek delegowanych do Niemiec
    • Niemieckie przepisy o urlopach
    • Ustalanie prawa do urlopu opiekunek zatrudnionych w oparciu o umowy zlecenia
  • Dochodzenie praw przez opiekunkę przeciwko polskim agencjom opieki i przeciwko niemieckim pośrednikom w instytucjach polskich i niemieckich
    • ZOLL
    • PIP
    • ZUS
    • Sądowe dochodzenie praw przez opiekunkę przeciwko polskim agencjom opieki i przeciwko niemieckim pośrednikom w Polsce i w Niemczech
    • Pozwy w Polsce
    • Pozwy w Niemczech
  • Formularze A1
    • gdzie opłacać składki na ubezpieczenia społeczne za opiekunki delegowane do Niemiec
    • Formularze A1 z art. 12 Rozp. 883/2004
    • Formularze A1 z art. 13 Rozp. 883/2004
    • Wyjątkowe porozumienia - Formularze A1 z art. 16 Rozp. 883/2004
    • Odmowa poświadczenia formularzy A1 przez ZUS
    • Anulowanie A1 z mocą wsteczną przez ZUS
    • Niepoświadczenie A1 przez ZUS lub anulowanie A1 – aktywność niemieckich instytucji
    • Formularze A1 dla opiekunek z innych krajów członkowskich UE (Rumunia, Bułgaria etc.) delegowanych do Niemiec
    • Formularze A1 dla opiekunek spoza UE (Ukraina, Białoruś etc.) delegowanych do Niemiec
  • Składki na ubezpieczenia społeczne: ile kosztuje delegowanie opiekunek do Niemiec?
    • Prawidłowy zasady naliczania składek na ubezpieczenia społeczne w Polsce
    • Delegacje (diety) opiekunek kierowanych do Niemiec
    • System tzw. zaliczkowy z wypłatami skumulowanymi za kilka miesięcy
    • Zbiegi kilku zleceń
    • Kontrola prawidłowości naliczania składek przez ZUS – przypis składek, odwołanie od decyzji ZUS, proces z ZUS
    • Naliczanie składek wg niemieckich przepisów
  • Opodatkowanie polskiej agencji opieki działającej na rynku niemieckim
  • Opodatkowanie transgranicznej usługi opieki podatkiem VAT: zagrożenia dla branży
  • Opodatkowanie opiekunek delegowanych do Niemiec
  • Podatki w Polsce, a opodatkowanie w Niemczech
  • Delegowanie przez polskie firmy opiekunek z Rumunii, Bułgarii, Chorwacji i innych krajów UE do Niemiec
  • Opiekunki z Ukrainy, Białorusi, Nepalu i Indii i innych krajów spoza UE: delegowanie przez polskie firmy do Niemiec
  • Polskie i niemieckie modele zatrudnienia i delegowania: tabele porównawcze
  • Kontrole w polskich firmach delegujących opiekunki
  • Kalkulacje i biznes plan dla polskiej firmy
  • Święty Graal delegowania opiekunek do Niemiec: dokumentacja!
 

Część IV Konferencji Praktyków Delegowania
15.00 – 17.00 Obiad Mistrzów Delegowania i Zatrudniania Cudzoziemców

Tradycyjna i ceniona przez członków IPP impreza, która ma już swoich stałych bywalców, odbędzie się bezpośrednio po konferencji i jest okazją do osobistej rozmowy z Tomaszem Majorem. Impreza dla firm, które w ostatnich dwóch latach wielokrotnie uczestniczyły w seminariach portalu www.delegowanie.pl i często korzystają z licznych usług Portalu, dla firm obsługiwanych przez Brighton&Wood, dla Członków Izby Pracodawców Polskich, i dla innych firm i osób osobiście zaproszonych przez Tomasza Majora; spotkanie jest bezpłatne; tradycyjnie już, każda zaproszona osoba otrzymuje przed seminarium indywidualne dedykowane zaproszenie na Spotkanie Mistrzów Delegowania.  
Referenci: Tomasz Major (www.TomaszMajor.com) wraz z zespołem Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com
Organizator: Portal www.delegowanie.pl
Partner strategiczny: Izba Pracodawców Polskich (www.ipp.org.pl)
Partner medialny: www.RynekDelegowania.pl
Partner Merytoryczny: Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com)

Tomasz Major pełni od wielu lat funkcję Prezesa Izby Pracodawców Polskich (www.IPP.org.pl) – największej organizacji zrzeszającej firmy kierujące polskich pracowników do Unii Europejskiej. Tomasz Major jest Partnerem Zarządzającym w Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – jedynej na rynku kancelarii zajmującej się wyłącznie delegowaniem pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców oraz twórcą europejskiej sieci firm doradzającym firmom delegującym i ich kontrahentom (www.GlobalEmployment.eu). Tomasz Major jest autorem ponad 200 publikacji książkowych i artykułów n/t delegowania pracowników za granicę. W marcu 2016 roku Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich wybrany został na trzyletnią kadencję Prezydenta Europejskiej Federacji Pracodawców – wiodącej organizacji europejskiej zrzeszającej firmy delegujące z całej Europy oraz ich klientów – firmy niemieckie, francuskie, belgijskie, holenderskie oraz skandynawskie korzystające z pracowników delegowanych.
 
„Nikt nie zna się lepiej, niż Major na delegowaniu pracowników w Unii Europejskiej” – pisał w 2011 roku opiniotwórczy niemiecki tygodnik „Wirtschaftswoche”.
 
Osobiście doradza kilkudziesięciu firmom delegującym pracowników. Dla wybranych przedsiębiorców stworzył najbardziej zyskowne modele transgranicznego zatrudnienia pracowników i zleceniobiorców. Tomasz Major jest jednym z niewielu prawników w Unii Europejskiej znającym się na delegowaniu i jedynym prawnikiem w Unii Europejskiej potrafiącym biegle w j. polskim, angielskim, niemieckim i francuskim wytłumaczyć zawiłości związane z transgranicznym zatrudnieniem.
 
Firmy polskie i zagraniczne szczególnie cenią Tomasza Majora za skuteczność obsługi w postępowaniach kontrolnych prowadzonych przez ZUS. Stworzone i nadzorowane przez niego trzy departamenty procesowe kancelarii Brighton&Wood prowadzą skutecznie dla firm i ich właścicieli oraz zarządów procesy z ZUS, z władzami skarbowymi oraz z pracownikami i zleceniobiorcami delegowanymi. – W ostatnich latach prawnicy procesowi współpracujący z Brighton & Wood prowadzili kilka tysięcy takich spraw, w tym wiele spraw przed Sądem Najwyższym oraz uczestniczyli w postępowaniach przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości w Luksemburgu.
 
Tomasz Major uczestniczył w 2012 i 2013 r., a także w latach 2016-2018 na wniosek Parlamentu Europejskiego w pracach nad dyrektywami o delegowaniu. Za swoje zaangażowanie i błyskotliwą przemowę w Parlamencie Europejskim w 2012 roku broniącą firm delegujących, agencji zatrudnienia i podwykonawców z Europy Środkowo-Wschodniej został wyróżniony w prestiżowym konkursie LM 2013.
Tomasz Major słynie z energetycznych prelekcji n/t delegowania pracowników za granicę. Potrafi w niezwykle dynamiczny, humorystyczny i przede wszystkim przystępny sposób wytłumaczyć najtrudniejsze zawiłości związane z praktyką rynkową. Najbliżsi klienci cenią w nim bezpieczeństwo prawne, podatkowe i ubezpieczeniowe, które zapewnia ich firmom; najbliżsi współpracownicy przywykli już do tyrana, w którego przemienia się w komunikacji z nimi. Ci, którym nie było jeszcze dane spotkać Tomasza Majora, pomstują zwykle na utrudniony, wręcz graniczący z cudem pierwszy kontakt, po którym żałują, że odbył się tak późno.
Dla większości firm seminaria prowadzone przez Tomasza Majora to jedyna szansa spotkania twórcy bezpiecznych i najbardziej zyskownych modeli delegowania pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców za granicę. Swój zawodowy czas poświęca bowiem niemalże wyłącznie dla wąskiego grona wybranych stałych mandantów Kancelarii Brighton&Wood.
 
Tomasz Major jest autorem pierwszego komentarza do europejskich przepisów regulujących poświadczanie formularzy A1. Powszechnie używane dziś w praktyce rynkowej i sądowej pojęcia „transgraniczne zatrudnienie”, „system delegacyjny”, „transgraniczna praca tymczasowa”, „transfer pracowników za granicę” są pojęciami wymyślonymi przez Tomasza Majora na długo przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Nowe pojęcia zaproponowane niedawno przez Tomasza Majora w związku z dyrektywą wdrożeniową: „zdolność firmy do delegowania”, „zdolność pracownika do bycia delegowanym” już zostały przejęte na rynku i będą z pewnością używane powszechnie przez sądy, urzędników, przedsiębiorców i ich doradców. Tomasz Major wyznacza trendy na europejskim rynku delegowania. Jest cenionym w Azji ekspertem w zakresie europejskich regulacji dotyczących migracji zarobkowej obywateli krajów tego regionu. Wśród polskich i europejskich prawników uchodzi za „guru delegowania w Europie”. Zapraszany jest regularnie na prestiżowe sympozja poświęcone delegowaniu pracowników w Europie.
 
Prywatnie Tomasz Major jest podróżnikiem, sternikiem morskim, pilotem samolotowym: www.tomaszmajor.com.  
Tomasz Major wspiera na całym świecie projekty humanitarne, pomagające młodym ludziom wychodzić z biedy poprzez zakładanie własnych firm i poprzez podejmowanie zatrudnienia w innych krajach. Ostatni projekt realizowany przez Tomasza Majora to wsparcie dla Szerpów żyjących w Himalajach Nepalu powyżej 4000 m. n.p.m. poprzez umożliwienie im zatrudnienia w Polsce w czasie monsunu, po zakończeniu sezonu trekkingowego i wspinaczkowego w Himalajach. Szerpowie w sezonie turystycznym są tragarzami i przewodnikami. Poza sezonem nie mają z czego żyć i utrzymać swoich rodzin. Dzięki pracy w polskich firmach prowadzonych przez nietuzinkowych ludzi, Szerpowie mogą m.in. remontować domy i godnie żyć.  
Tomasz Major jest autorem serii przewodników po polskich drogach wodnych. Jego kultowy przewodnik Polskie Drogi Wodne to pierwsza publikacja, jaka ukazała się od 1936 roku. Przewodnik okazał się bestsellerem i co roku korzystają z niego tysiące wodniaków pływających po polskich drogach wodnych: www.DrogiWodne.plwww.WaterWays.pl;  
Tomasz Major wspiera podróżowanie z klasą. Założony przez Tomasza Majora Klub Ekspedycyjny jest nieformalnym zrzeszeniem ludzi, którzy cenią sobie wypoczynek nietuzinkowy, w miejscach niezwykłych i z dala od zgiełku: www.klubekspedycyjny.pl
Tomasz Major jest też cenionym przez młodych wynalazców aniołem biznesu, który skutecznie pomógł młodym ludziom w ostatnich latach zrealizować kilka bardzo innowacyjnych i trudnych projektów technologicznych, m.in. projekty w zakresie elektromobilności: www.eRider.pl.
Wraz z Tomaszem Majorem spotkanie poprowadzą współpracownicy Kancelarii Brighton&Wood (www.BrightonWood.com).
 
Bezpośredni kontakt do organizatora:
Robert Grzegorzak: administrator@delegowanie.pl  

Partnerem Merytorycznym Portalu RynekDelegowania.pl jest Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.


W każdy czwartek o godzinie 11.00 odbywa się spotkanie online poświęcone delegowaniu pracowników za granicę (www.delegowanie.pl/online).

Spotkania są bezpłatne dla wszystkich  Członków IPP oraz dla Członków Premium IPP.

Oto programy najbliższych spotkań: www.delegowanie.pl/online

Bądź na bieżąco. Korzystaj ze sprawdzonej i praktycznej wiedzy n/t delegowania. Bądź członkiem elity firm delegujących. Współtwórz środowisko firm delegujących. Zmieniaj rzeczywistość i realia delegowania w Europie. Przystąp do IPP: www.delegowanie.pl/member  

Wszystkie firmy, które przystępują do IPP w lecie 2016 roku otrzymują w prezencie wart 9.900 PLN komplet najnowszych komentarzy n/t delegowania: http://delegowanie.pl/komentarze oraz jeszcze jeden atrakcyjny i przydatny w pracy upominek.

Jeżeli nie chcesz czekać na seminarium online i chcesz już teraz wysłuchać wykładu oraz otrzymać obszerne materiały (opinia, publikacja itp.) na ten temat, to skorzystaj z dostępu do Bazy Wiedzy: www.delegowanie.pl/wiedza

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia doświadczonych prawników z Kancelarii Brighton&Wood: www.brightonwood.com. Pierwszeństwo w korzystaniu ze wsparcia Brighton&Wood przysługuje Członkom IPP (www.delegowanie.pl/member) oraz firmom korzystającym z usług portalu www.Delegowanie.pl.

Potrzebujesz skutecznej dokumentacji? Prowadzisz firmę delegującą i masz kontrolę w kraju lub za granicą? Masz problemy z uzyskaniem A1? ZUS chce wycofać wydane Ci wcześniej formularze A1? ZUS chce dokonać przypisu składek w twojej firmie? Chcesz sprawdzić, czy prawidłowo delegujesz i czy prawidłowo naliczasz pensje, składki i inne należności publicznoprawne? – zgłoś się po profesjonale wsparcie do Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com

Życzysz sobie indywidualnej konsultacji z Tomaszem Majorem? – zaznacz tę opcję zgłaszając się po konsultację w Kancelarii Brighton&Wood: www.BrightonWood.com.