Przypominamy, że delegowanie pracowników tymczasowych do Niemiec odbywać się może dopiero po uzyskaniu zezwolenia administracyjnego. O zezwolenie może wystąpić polska spółka, posiadająca wpis do KRAZ, oddział polskiej spółki lub zależna spółka niemiecka polskiego przedsiębiorcy. Opłata administracyjna za uzyskanie zezwolenia wynosi w 2016 roku 1000 euro, a na zezwolenie czeka się kilka tygodni. Informujemy Państwa, że od 2016 roku Federalna Agencja Pracy zmieniła swoje procedury dla polskich firm.
Przy wyborze modelu delegowania do Niemiec warto rozważyć wszelkie aspekty, w tym w szczególności koszty pozapłacowe, składki i podatki poszczególnych rozwiązań.
Do Niemiec od wielu lat delegowana jest największa liczba pracowników z Polski. Prawnicy Kancelarii Brighton&Wood obsługują polskie firmy działające na niemieckim rynku od prawie dwudziestu lat. Co roku ponad sto firm działających na rynku niemieckim korzysta z wiedzy i doświadczenia Brighton&Wood. Są wśród nich polskie firmy rodzinne, ale także największe niemieckie koncerny budowlane i przemysłowe oraz międzynarodowe korporacje działające globalnie. Ze wsparcia Izby Pracodawców Polskich oraz z portalu wiedzy www.delegowanie.pl korzysta co roku ponad 1850 firm delegujących,
w tym ponad 1000 firm operujących na rynku niemieckim. Także nowoczesne firmy outsourcingowe oraz agencje pracy tymczasowej obsługiwane są przez Kancelarię Brighton&Wood. Elitarna grupa firm obsługiwana osobiście przez Tomasza Majora deleguje do Niemiec co roku ponad 90 tysięcy pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.
Od listopada 2015 roku działa w Berlinie biuro Izby Pracodawców Polskich. W pięknym zabytkowym budynku w prestiżowej Berlińskiej lokalizacji mieści się centrum obsługi polskiego eksportu w Niemczech.
Biuro świadczy nast. wsparcie dla polskich firm delegujących:
- ubieganie się o zezwolenie na pracę tymczasową w Niemczech,
- dokumentacja dla polskich firm usługowych i agencji zatrudnienia związana ze świadczeniem usług na terenie Niemiec,
- przechowywanie dokumentów na terenie Niemiec,
- reprezentant do kontaktu z niemieckim urzędem celnym,
- zakładanie spółek w Niemczech,
- adres do korespondencji w Niemczech,
- niemiecka centrala telefoniczna,
- adres rejestracyjny w Niemczech.
Wszystkie usługi zarezerwowane są dla członków Izby Pracodawców Polskich oraz dla firm obsługiwanych przez Kancelarię Brighton&Wood.
Do dyspozycji polskich firm są niemieccy prawnicy, doradcy podatkowi, notariusz, biegli rewidenci i księgowi.
Obsługa polskich firm odbywa się w j. polskim, a także w j. niemieckim, angielskim i francuskim.
Obsługa odbywa się także w polskich biurach Kancelarii Brighton&Wood w Krakowie i w Warszawie.
Przystąp do IPP i korzystaj z profesjonalnego wsparcia na rynku niemieckim: www.delegowanie.pl/member
Skontaktuj się z Kancelarią Brighton&Wood i korzystaj z profesjonalnego wsparcia na rynku niemieckim: www.BrightonWood.com
Na najbliższym seminarium, które odbędzie się w Krakowie w dniu 29 września 2016 roku omówione zostaną szczegółowo zasady delegowania polskich pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców do Niemiec.
Omówione zostaną szczegółowo planowane zmiany w zakresie delegowania. Zostały one opublikowane w biuletynach IPPi EEEV dostępnych bezpłatnie dla członków IPP oraz dla wszystkich tych firm, które zgłoszą się na seminarium w Krakowie.
Partnerem Merytorycznym Portalu RynekDelegowania.pl jest Kancelaria Brighton&Wood (www.BrightonWood.com) – wiodąca kancelaria obsługująca polskie firmy delegujące pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.