luty 2016

PILNE!!! Niemcy drastycznie zmieniają zasady delegowania: koniec delegowania w ramach umów o świadczenie usług i w ramach umów o dzieło w dotychczasowej formie !!!

Szanowni Państwo!

Tydzień temu niemiecki rząd zmodyfikował ogłoszone jesienią 2015 roku nowe zasady w zakresie delegowania. Jako pierwsi w Polsce informujemy o zmianach, które tydzień temu ogłosiła niemiecka minister pracy.
O wszystkich planowanych zmianach informowaliśmy na seminariach organizowanych przez portal www.delegowanie.pl wiosną 2014 roku oraz jesienią 2015 i w styczniu 2016 roku.
 
Najczarniejsze scenariusze kreślone wtedy przed uczestnikami stają się rzeczywistością. Delegowanie do Niemiec w dotychczasowej liberalnej i korzystnej dla polskich firm formie zniknie na zawsze.

zmasowana akcja ZUS wymierzona w firmy delegujące: anulowanie przez ZUS formularzy A1 z mocą wsteczną

Szanowni Państwo!

W ostatnich tygodniach nasiliła się akcja ZUS wymierzona w firmy delegujące. Na zlecenie belgijskich, niemieckich i francuskich instytucji ZUS weryfikuje wydane wcześniej przez siebie formularze A1. Procedurze sprawdzającej poddane są zarówno formularze wydane na podstawie art. 13 jak i na podstawie art. 12 Rozp. 883/2004.

ZUS, nie informując o czynnościach firmy delegującej, przesłuchuje pracowników i zleceniobiorców delegowanych na okoliczność pracy w Polsce i doprowadza za pomocą wyrafinowanych metod manipulacji do złożenia niekorzystnych zeznań i do pogrążenia polskiej firmy.

Skutkiem postępowań jest fala uchylania wydanych wcześniej formularzy A1 oraz obciążenie polskiej firmy i jej zagranicznego kontrahenta horrendalnymi składkami socjalnymi za granicą. Przeciwko władzom firmy oraz pracownikom działów księgowości, kadr, płac i eksportu wszczynane są za granicą postępowania karne.

Na spotkaniu online, które odbędzie się już w najbliższy czwartek o 11.00 omówiona zostanie wszechstronnie problematyka anulowania przez ZUS wydanych wcześniej formularzy A1.

Niemiecka minister pracy ogłasza dla polskich firm nową listę branż i zawodów objętych minimalnym wynagrodzeniem wyższym od powszechnego minimalnego wynagrodzenia

Od 1.1.2016 roku obowiązują nowe stawki wynagrodzeń w kilkudziesięciu zawodach, w których delegowany jest personel z Polski.

Partner Merytoryczny Portalu RynekDelegowania.pl: Kancelaria Brighton&Wood:

Do Niemiec od wielu lat delegowana jest największa liczba pracowników z Polski. Prawnicy Kancelarii Brighton&Wood obsługują polskie firmy działające na niemieckim rynku od prawie dwudziestu lat. Co roku ponad sto firm działających na rynku niemieckim korzysta z wiedzy i doświadczenia Brighton&Wood. Są wśród nich polskie firmy rodzinne, ale także największe niemieckie koncerny budowlane i przemysłowe oraz międzynarodowe korporacje działające globalnie. Ze wsparcia Izby Pracodawców Polskich oraz z portalu wiedzy www.delegowanie.pl korzysta co roku ponad 1700 firm delegujących, w tym ponad 1000 firm operujących na rynku niemieckim. Także nowoczesne firmy outsourcingowe oraz agencje pracy tymczasowej obsługiwane są przez Kancelarię Brighton&Wood. Elitarna grupa firm obsługiwana osobiście przez Tomasza Majora deleguje do Niemiec co roku ponad 90 tysięcy pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

seminarium online n/t rewolucyjnych zmian w niemieckim prawie dot. delegowania: już w najbliższy czwartek!!!

Szanowni Państwo! 

Z uwagi na ogromne zainteresowanie ostatnim webinarium n/t rynku niemieckiego, w najbliższy czwartek, 4.02.2016 o godzinie 11.00 odbędzie się nadzwyczajne spotkanie online dla właścicieli, zarządów i personelu kluczowego firm, które delegują do Niemiec pracowników, pracowników tymczasowych i zleceniobiorców.

W dniu 17.11.2015 r. o godzinie 9.41 niemiecki rząd ogłosił zmiany w zasadach delegowania. Tuż przed godziną dziesiątą Tomasz Major, Prezes Izby Pracodawców Polskich i partner Zarządzający w Kancelarii Brighton&Wood otrzymał jako jeden z pierwszych prawników w Europie informacje o zmianach, które przesłał nam bezpośrednio Rząd Federalny.